• https://www.facebook.com/kayserikardelenhaliyikama
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • kardelen halı yıkama
  • 0352 240 00 92
  • KAPALI KURUTMA ALANLARIMIZ.
  • RENKLERİ SOLMADAN GARANTİLİ ŞEKİLDE KURUTULUR.240 00 92
  • HALILARINIZ TOZLANMADAN PAKETLENİR.
  • ÜCRETSİZ EVDEN ALINIR EVE TESLİM EDİLİR
  • kardelen halı yıkama
  • 0352 240 00 92
Sabuncuoğlun'dan Yeni Fabrika
Karabağlar'daki üretim tesisi yetersiz kalan firma, yıl sonunda İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni bir fabrikada üretime geçmeyi planlıyor.

İZMİR - Sabuncuoğlu Kimya, Türkiye'de büyüklüğü yaklaşık 6 milyar dolara ulaştığı tahmin edilen halı yıkama sektörüne, Era111 markasıyla halı şampuanı sunuyor. Artan iş hacmi nedeniyle Karabağlar'daki üretim tesisi yetersiz kalan firma, yıl sonunda İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni bir fabrikada üretime geçmeyi planlıyor.
İzmir'de doğan halı yıkıma sektöründe ürettikleri Era111 markasıyla sektörün en çok bilinen markası olarak pazarda güçlü bir yere sahip olduklarını ifade eden Sabuncuoğlu Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Genel Müdür Yardımcısı Aslı Aslan, "Kadınların gittikçe daha çok iş hayatına katılması, halı yıkayacak yerlerin kalmaması gibi etkenler, temizlik sektörünü büyüttü.
Halı yıkama sektörü de 10 yılda yeni bir sektör olarak ortaya çıktı ve günümüzde yıllık yaklaşık 6 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştı. Sektörde faaliyette bulunan firmaların çoğu da küçük işletmelerden oluşuyor. Sabuncuoğlu Kimya'da daha önce halı yıkama sektöründe farklı alanda faaliyet gösteriyordu. Ancak, halı şampuanı konusunda bir eksiklik görünce bu ürüne yöneldik. Üretimini yaptığımız Era111, şu anda sektörde en iyi bilinen marka durumunda. Halı şampuanı sektördeki pazar payının yüzde 60'ı firmamıza ait" diye konuştu.

Kozmetik üretimine de başlayacak

Aslan, sektördeki büyümeye paralel olarak Sabuncuoğu Kimya'nın da hızlı bir büyüme trendi yakaladığını, Karabağlar'daki mevcut üretim tesisinin yetersiz kalması nedeniyle İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni bir fabrika yatırımına başladıklarını ve yıl sonunda tesisin tamamlanacağını bildirdi. Aslan, fabrika için 1 milyon TL yatırım yapacaklarını belirterek, "Şu anda yıllık üretim kapasitemiz 50 bin ton. İTOB'daki tesisimiz ile üretim kapasitemiz yıllık 100 bin tonu bulacak. Bin 250 metrekare kapalı alana sahip bu tesiste kozmetik ürünler ve endüstriyel kimyasallar da üretmeye başlayacağız.
Bizim lokomotif ürünümüz olan halı şampuanı yine en önemli ürünümüz olacak. Bu tesiste 40 kişiyi istihdam edeceğiz" dedi. Halı şampuanında hammadde olarak yeşil kimyasallar olarak bilinen çevre dostu ürünler kullandıklarını vurgulayan Aslan, ürünle ilgili şu bilgileri verdi: "Era 111 halı şampuanı iyi köpürür ve kolay durulanır. Halıda yapışkan bir kalıntı bırakmaz. Ürünümüz antibakteriyeldir ve alerji yapmaz." Sabuncuoğlu Kimya'nın geçtiğimiz yıl Kuşadası'nda gerçekleştirdiği 'Türkiye 1. Halı Yıkama Platformu'nu, bu 20-22 Şubat tarihleri arasında İzmir'de düzenlediğini vurgulayan Aslı Aslan, Türkiye genelinde faaliyet gösteren 500'ün üzerindeki halı yıkama firmasını ve bunlara ürün sağlayan 13 tedarikçiyi buluşturduklarını kaydetti.

Avrupa'ya da halı yıkama şampuanı satıyor

Halı yıkama sektörünün Türkiye'de doğduğunu, Avrupa'da yaşayan Türklerin girişimleriyle sektörün son yıllarda eski kıtada da hızlı bir büyüme içine girdiğini belirten Aslan, "Avrupa'dan da sipariş alıyoruz. Norveç, Almanya, Fransa, Makedonya, Arnavutluk, Hollanda satış yaptığımız ülkeler" dedi.
  
4441 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ev Ofis Villa Temizlik Hizmetleri